DARMOWA DOSTAWA | 14 DNI NA ZWROT | GWARANCJA

Kup do 14:00 – wysłka tego samego dnia !

722 171 016

gru
5
2020

Odpowiedź na pytanie, jaki telefon dla seniora wybrać, nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Obecnie wiele osób sięga po nowoczesne smartfony, które pozwalają na komfortowe przeglądanie Internetu, korzystanie z mediów społecznościowych czy robienie wysokiej jakości zdjęć. Decydując się na wybór takiego urządzenia dla osoby starszej, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich funkcji w obecnych czasach potrzebuje nowoczesny senior?

Jeśli starsza osoba chce być na bieżąco z aktualnymi trendami, to warto wybrać dla niej telefon dla seniora z odpowiednio dużym wyświetlaczem. Znakomity będzie smartfon z ekranem 6-calowym lub nieco większym. Aby korzystanie z systemu operacyjnego było wygodne, polecamy pobrać specjalną nakładkę dostępną na każdy system operacyjny, która sprawi, że interfejs stanie się przejrzysty i intuicyjny, a pisanie sms lub wiadomości w komunikatorach będzie bardzo proste. Większe czcionki sprawią, że przeczytanie wiadomości, komunikatów czy też nr telefonu nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

używane powystawowe apple huawei xiaomi samsung

Wiele starszych osób korzystanie z telefonu ogranicza do kontaktu z bliskimi, natomiast ceny typowych telefonów dla seniora potrafią zaskoczyć, dlatego też polecamy zakup smartfona przystosowanego do obsługi przez osoby starsze, telefon taki nie tylko będzie miał lepsze parametry od typowego telefonu z klawiaturą ale także otworzy drogę do kontaktu z nowoczesną technologią i nauczy jak korzystać z komunikatorów, aparatu czy też innych funkcji tak potrzebnych w dzisiejszych czasach. Specjalne wersje oprogramowania przygotowane dla osób starszych mają dodatkowo specjalne komendy głosowe ułatwiające uruchamianie poszczególnych funkcji. Dla niektórych istotne są również funkcje dodatkowe takie jak radio FM czy wbudowana latarka.

Podczas wyboru najlepszego telefonu dla seniora warto spojrzeć również na zastosowaną baterię. Polecamy wybrać model z pojemnością minimum 4000 mAh, aby zapewnić sobie 2-3 dni spokojnej pracy.

Podsumowanie:

Jaki telefon dla seniora?

Naszym zdaniem , każdy smartfon z pojemną baterią po zainstalowaniu odpowiedniej nakładki może spełniać idealną rolę idealnego telefonu dla seniora, a dodatkowo posiada mnóstwo funkcji których brakuje w typowym telefonie z klawiaturą.

Kategoria: BLOG • Autor: Admin • 5 grudnia 2020