DARMOWA DOSTAWA | 14 DNI NA ZWROT | GWARANCJA

Kup do 14:00 – wysłka tego samego dnia !

722 171 016

wrz
6
2020

Szukając smartfona w dobrej cenie, można natrafić na kuszące oferty telefony powystawowe i outletowe. Sprawdźcie, co znaczą poszczególne poszczególne pojęcia i na co zwrócić uwagę przy zakupie takich urządzeń

Szukając smartfona w dobrej cenie, można natrafić na kuszące oferty telefony powystawowe i outletowe. Sprawdźcie, co znaczą poszczególne poszczególne pojęcia i na co zwrócić uwagę przy zakupie takich urządzeń.

Ceny smartfonów poszły mocno w górę. Flagowce znanych marek potrafią kosztować 4000 zł lub 5000 zł, a Apple wspięło się nawet na pułap 7000 zł za najwyższe konfiguracje iPhone’a 11 PRO MAX. Niegdyś średniak oznaczał smartfona do 1000 zł, a teraz to koszt nawet 1500–2000 zł. Jednocześnie poprzeczka została podniesiona w niższych segmentach, więc już za 500–800 zł można mieć świetnego smartfona nowej generacji. Bez względu na to, ile chcemy wydać na nowy sprzęt i jakie mamy potrzeby, rozsądne jest szukanie jak najlepszych ofert. Często okazuje się, że można sporo oszczędzić, kupując smartfona oznaczonego powystawowy lub z outletu. Co kryje się za tymi pojęciami? Odpowiedź jest teoretycznie nieskomplikowana, ale z racji, że nie ma oficjalnie obowiązujących definicji, pojęcia te dotyczą często różnych produktów.

Smartfon powystawowy – korzyści

IPHONE 7 32GB - WYBÓR KOLORÓW + GRATISY - KL A+

Inną kategorią okazyjnych smartfonów są te określane jako powystawowe, potestowe lub poekspozycyjne. 

Ponownie posłużmy się przykładem. Sklep oferuje możliwość sprawdzenia smartfona przed zakupem – urządzenie demonstracyjne jest udostępniane potencjalnym klientom, którzy mogą je włączyć i przekonać się, czy spełnia ono ich wymagania. Urządzenie tego typu znajduje się przez pewien czas na wyposażeniu sklepu, a po zmianie oferty trafia do sprzedaży. Smartfon jest oczywiście sprawdzany pod kątem wad. Sprzęt był zazwyczaj zamknięty za witryną. W efekcie smartfon powystawowy może być praktycznie jak nowy.

Zdarza się też, że produkty powystawowe pochodzą z wystaw promocyjnych, które odbywały się w ramach premiery nowych smartfonów. Tego typu eventy trwały krótko, a smartfony były dostępne dla pewnej grupy osób, np. dziennikarzy. 

Gdy oferta jest wyjątkowo kusząca, to po dokładnym przeczytaniu opisu, często warto zaryzykować. Jeśli produkt nie spełni oczekiwań, mamy prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie 14 dni lub nawet 30 dni (np. Magnares.net) Jest zatem możliwość wnikliwego sprawdzenia smartfona powystawowego przed dokonaniem ostatecznej decyzji.

Produkty outletowe obejmują tzw. końcówki serii, urządzenia powystawowe lub także sprzęt ze zwrotów. Ten ostatni przypadek jest bezpośrednią konsekwencją wspominanej ustawy o prawach konsumenta, która umożliwia odstąpienie od umowy w przeciągu dwóch tygodni bez podania przyczyny. Sklep może sprzedać je jako produkty ze zwrotu. W ten sposób można zaoszczędzić i kupić smartfon, który jest praktycznie jak nowy i posiada pełną gwarancję.

Użytkownik kupił flagowego smartfona, którego zwrócił już po tygodniu w ramach prawa do namysłu. Przyczyny zwrotu mogły być różne, np. okazało się, że smartfon był za duży, system operacyjny wydał się zbyt skomplikowany lub przez niespodziewane wydatki nabywca jednak nie mógł sobie pozwolić na zakup. Smartfon trafił z powrotem do sklepu i został wystawiony ponownie do sprzedaży, ale już jako produkt z regulaminowego zwrotu. Sklepy często szczegółowo opisują urządzenia tego typu oraz wszystkie akcesoria i umieszczają zdjęcia sprzedawanego produktu. W ten sposób można nabyć smartfona z pełną gwarancją, który był np. używany kilka dni lub nawet kilka chwil, dlatego nie odstaje jakością od nowego modelu.

Produkty outletowe nie muszą dotyczyć tylko sprzętu ze zwrotu. Zdarza się, że to również końcówki serii, ostatnie sztuki oraz urządzenia powystawowe. Ponownie warto zwrócić uwagę na długość i rodzaj gwarancji, a także szczegółowe opisy konkretnych produktów.

Kategoria: BLOG • Autor: Admin • 6 września 2020